Podręcznik Descubre 2 jest to bestsellerowy kurs, który ma za zadanie profesjonalnie przygotować uczniów do matury. Podręcznik ten jest zgodny z aktualną podstawą programową. Warto wiedzieć, że podręcznik ten jest stworzony w oparciu o współpracę z polskimi nauczycielami i egzaminatorami maturalnymi. Podręcznik jest również pilotowany razem z uczniami szkół ponadgimnazjalnych z całej Polsce. Do kursu udostępniane są ćwiczenia w tradycyjnej formie ale także i na specjalnej platformie Oxford English Online. Ćwiczenia w podręczniku są bardzo zróżnicowane i ciekawe, nie pozwolą uczniom nudzić się. Podręcznik łączy klasyczne ćwiczenia w nowoczesnej, atrakcyjnej formie.

Co zawiera podręcznik?

      W podręczniku tym znajdują się spójne i ciekawe lekcje. Każda lekcja to nauka konkretnej umiejętności, która przydatna jest na maturze. Książka ta zawiera również powtórki materiału, znajdujące się po działach. Descubre 2 Pre-Intermediate i Intermediate to podręcznik na wyższym poziomie. Zawarte są tu trudniejsze i bardziej zaawansowane słowa. Wszystko po to, aby jeszcze lepiej przygotować uczniów do matury ustnej i pisemnej. W tej wersji podręcznika zamieszczone są również dłuższe nagrania i ćwiczenia i wyższym poziomie trudności a także rozwijające umiejętności ze słuchu. W zestawie tym, znajduje się także zeszyt specjalny ćwiczeń, który daje wsparcie uczniom pracującym samym w domu. Reasumując:

  • podręcznik jest zgodny z aktualną podstawą programową,
  • znajdują się w podręczniku powtórki ułatwiające naukę,
  • użyte słownictwo w podręczniku jest bardzo zróżnicowane,
  • podręcznik reprezentuje bardzo wysoki poziom,
  • podręcznik pozwala szybko przyswoić wiedzę,
  • ćwiczenia są bardzo ciekawe i zróżnicowane,
  • podręcznik pozwala na przygotowanie do matury ustnej i pisemnej.

Sekcja Matura Builder

     Sekcja Matura Builder to dwujęzyczna sekcja, zawierająca słowniczki maturalne po każdym zakończonym rozdziale. Zdecydowanie ułatwia to powtórzenie słownictwa z danego tematu. Podręcznik ten ma gotowe wyrażenia i funkcje językowe. Warto wiedzieć, że zawarte są także wskazówki dla ucznia, jak uczyć się słownictwa samodzielnie. Bardzo dobrym rozwiązaniem są również ćwiczenia ze słuchu zawarte na płycie CD. Zawarta jest również tak zwana regularna powtórka do egzaminu w formie zadań, które mogą znaleźć się na egzaminie maturalnym, w sekcjach Get ready for Matura. Podręcznik ten zawiera również przygotowanie do matury ustnej Oral Matura Flashcards. Są to gotowe zestawy egzaminacyjne. Jest to bardzo dobry podręcznik i z pewnością pomoże każdemu kto pragnie dobrze przygotować się do matury.